קמפיין מחשוב ענן בכלכליסט
 
מהפכת ה- Private Cloud Automation

ההפרדה ההיסטורית בארגונים הגדולים, בין גוף התשתיות לגוף האפליקציות, הגיעה לסיומה, הודות לפתרון אוטומציה חדשני, UC4, המייצר מהפכה בדרך שבה עובדים ארגוני האנטרפרייז
 
המעבר של ארגונים רבים בשנים האחרונות לסביבה וירטואלית של שרתים ומחשוב ענן פרטי, חשפה ביתר שאת את אחת הבעיות המרכזיות עמה נאלצים להתמודד ארגוני אנטרפרייז – ההפרדה המוחלטת בין גוף התשתיות לבין גוף האפליקציות. הפרדה היוצרת צורך להקצות לאפליקציות משאבי תשתיות מחשוב באופן ידני. תהליך זה מאט את מהירות התגובה של ארגונים ומייצר תשומות ניהול ותחזוקה גבוהות.  כלי אוטומציה מהפכני בשם UC4 משנה את כללי המשחק ומאפשר לראשונה אוטומציה מוחלטת בהקצאת משאבי תשתיות מחשוב וירטואליות לכל אפליקציה. כתוצאה מכך צוללות מטה תשומות הניהול והארגונים זוכים לזמינות עסקית ויכולת להגיב מהר וטוב יותר לשינויים בשוק הדינמי.
אבי כרמון, מנהל פעילות UC4  בישראל, מסביר מדוע בחרו ארגונים גדולים וחשובים  כמו: כלל ביטוח, הראל ביטוח, מנורה מבטחים, טבע, עירית תל אביב, הבורסה לניירות ערך, מכבי שירותי בריאות, הרבוע הכחול ואחרים בפתרון זה וכיצד הוא מאפשר להם לייעל ולהאיץ את קצב העסקים.
 
אבי , מהיכן התחיל הכל? כיצד הגעת לרעיון של Private Cloud Automation ?
לפני כשנה, כשרכשנו את BenefIT Technologies,חברת אינטגרציה בשוק האנטרפרייז, והכרנו את חברת UC4 באוסטריה ובארה"ב - גילינו את היתרונות הטכנולוגיים הייחודיים של הכלי והשכלנו להפוך אותם לערכים עסקיים – ממש לא שגרתיים - ללקוחות שלנו. בכדי להגשים מטרה זו אספנו סביבנו שפיצים טכנולוגיים שהכרנו במהלך עשרות שנות פעילות וניהול בעולם המחשוב הארגוני. 
במהלך הביצוע של עשרות פרויקטי אינטגרציה, וירטואליזציה ומחשוב ענן פרטי בארגונים, צפה ועלתה בעיה ישנה נושנה, שעל אף כל החידושים הטכנולוגיים של השנים האחרונות טרם קיבלה מענה – הקצאת משאבי מחשוב לגוף האפליקציות בארגון הייתה ונותרה פעילות ידנית. בכדי לגשר על הפער הזה, נולד הצורך לשלב אפליקציות ותשתיות בשילוב אמיתי,  ולייצר את הבסיס המשותף לדור הבא של מחשוב ענן בארגונים, היה ברור שחייבים לייצר חיבור אוטומטי בין שני העולמות הללו.
במקביל הלך והתפתח בארגונים המושג העסקי Business Continuity, שהבהיר לכולם שהמשחק השתנה, ומעתה לא ניתן לדבר יותר במושגים של תשתיות או אפליקציה, אלא פשוט לוודא שה"ביזנס" ימשיך לרוץ כמו שצריך. המעבר של ארגונים למחשוב וירטואלי, בהחלט סייע לצמצם את ההשקעה בתשתיות חומרה יקרות, אך עדיין לא סיפק מענה הולם ואוטומטי לתזמון התשתית הוירטואלית, לכל דרישת יישום נקודתית. מצב זה דרש עדיין קבוצת מפעילים - כח אדם מיומן, שיהיה זמין 24X7, על מנת לתזמן את המשאבים הוירטואליים ולהקצות אותם לדרישות האפליקטיביות והעסקיות של הארגון.
 
כיצד סיפקו BenefIT Technologies ו – UC4 מענה לאתגר זה?
הצלחנו לספק מענה לאתגר זה על ידי כך שמצאנו את המכנה המשותף בין שני העולמות הללו – שמתחברים להם יחדיו בסביבת ה- Cloud Automation Private. והפתרון היה ברור - כלי אוטומציה המסוגלים מחד להפעיל את האפליקציות השונות בארגון ומאידך להקצות לכל אחת מהן את התשתיות הדרושות באופן אוטומטי לחלוטין, בהתאם למדיניות ידועה ומוגדרת, או לחילופין, דווקא כזו שמשתנה בהתאם לצרכים העסקיים הדינמיים.
התברר, שהקסם מתמקד ביכולת להקצות משאבים בצורה חכמה, דינמית והכי חשוב – אוטומטית. וזה בדיוק מה שעושה הפתרון של UC4.
 
מה מיוחד בפתרון זה ואלו יתרונות הוא מספק לארגונים המיישמים אותו?
מערכות תזמון ואוטומציה נבחנות ביכולות הקישור שלהם לאפליקציות השונות, יכולת התמיכה במספר רב של מערכות ופעילויות בו זמנית, יכולת גידול פשוטה ושרידות מרבית הנדרשת ממערכת מרכזית המעבירה נתונים קריטיים. הפתרון של UC4 נחשב למוביל בעולם בתחום ומוגדר Enterprise Job Scheduling, Workload Automation, Orchestration & Private Cloud Automation.
יתרונותיה המרכזיים של מערכת זו הינם בארכיטקטורה המאפשרת פשטות תפעול וניהול ויכולת גידול וקישוריות למרבית המערכות הארגוניות בתחומים עיקריים של ERP, CRM, כלי BI ושורה ארוכה של אפליקציות ייעודיות. ולא פחות מכך - ממשק ידידותי ונוח המאפשר הגדרה נוחה וגראפית של תהליכי עבודה מורכבים. 
ובעולם - יתרונה הגדול של UC4 מצוי ביכולתה לנהל ולנטר את כלל תהליכי ה IT של ארגוני ענק הפרושים על פני אתרים שונים ברחבי העולם מנקודה מרכזית. המערכת האינטגרטיבית מאפשרת ניהול כלל פלטפורמות המחשוב, מערכות הפעלה ויישומים. הפתרון מציע גמישות מרבית לשילוב מערכות חדשות וקבלת אירועים מהמערכות, תוך הפעלה של תהליכים חדשים על סמך אירועים אלו. לדוגמא: הפעלת תהליכי גיבוי רק לאחר ש UC4 אבחן שהסתיימו כלל פעילויות העברת קבצים וקליטתם למערכות.
במקרה של SAP למשל, ניתן לבצע תהליכי גיבוי רק לאחר סיום מלא של תהליכי פיתוח הדוחות ועיבוד הנתונים ע"י SAP Business Warehouse. המערכת חכמה מספיק על מנת לקבל ניטורים של מערכות שו"ב דוגמת CA, HP Openview, Tivoli וכד ולהגיב לאירועי עומסים בשרתים ע"י הקצאת משאבי מחשוב נוספים או העברת "גובים" למערכות סמוכות. מערכת ה UC4 אינה תלויה בפלטפורמה זו או אחרת ומציעה תמיכה רחבה ביותר לכל אפליקציה מעל כל מערכת הפעלה ומעל כל בסיס נתונים. 
חברת BenefIT Technologies עובדת עם UC4 משנת 2007 וכיום ישנם 14 ארגונים גדולים בישראל שיישמו את הפתרון. ברחבי העולם ישנם  כ-2,000 חברות  העושות  שימוש בפתרון, שרובן נמנות על רשימת הארגונים הגדולים בעולם.
 
תוכל לתת מספר דוגמאות מהשטח המבהירות כיצד ארגונים משתמשים בפיתרון זה?
בהחלט. בין הלקוחות שאמצו את מערכת UC4 ראוי למנות את כלל ביטוח, הראל ביטוח, חברת הביטוח מנורה מבטחים, מכבי שירותי בריאות, טבע, הריבוע הכחול, הבורסה לניירות ערך ועיריית תל אביב.
בוא ניקח לצורך הדוגמא חברת ביטוח מקומית הנמנית בין לקוחותינו. אותה חברה מריצה בהצלחה מגוון יישומים ועושה שימוש בפתרון שלנו המבצע Business Process Management. כלי האוטומציה UC4 מבצע תזמון אוטומטי לתחילת הריצה של האפליקציה ובו זמנית מקצה מכונות וירטואליות בהתאם למשאבי המחשוב שאותה אפליקציה צריכה. ברגע שהריצה מסתיימת הוא משחרר את המכונות הוירטואליות לשימושים אחרים בארגון. בחברת ביטוח אחרת המשתמשת גם היא ב- UC4, קיימת אפליקציה תובענית, כזו שפועלת  במרבית חברות הביטוח בארץ ובעולם. אפליקציה זו עושה חישובי אקטואריה מורכבים ודורשת הרבה מאוד משאבי מחשוב. באופן רגיל, ברגע שהמשאבים נלקחים לטובת ההרצה, אפליקציות רבות אחרות מתעכבות ואף נתקעות, תוך שנדרש זמן רב לביצוע מהלך העיבוד המאט את כל פעילות המערכת למשך מספר ימים.
בעולם הקסמים שלנו, לעומת זאת, הפתרון של UC4 מתזמן את האפליקציה, קובע מתי היא מתחילה לרוץ, ובמקביל מכין את כל תשתיות המחשוב הוירטואליות הנדרשות, תוך שהוא מקצר באופן דרמטי את זמן הריצה. בסוף התהליך הוא משחרר את כל המכונות הוירטואליות לשימושים אחרים.
בארגון אחר לגמרי, מתחום רשתות הקמעונאות, קיים אתגר מהותי למערכת המידע. ברגע שמסתיים שבוע הקניות ביום שישי אחה"צ, מתחילה לרוץ אפליקציה הבודקת את השינוי במלאים בכל הסניפים ברחבי הארץ ומייצרת דוחות והוראות השלמת מלאי לסניפים השונים. אפליקציה זו יצרה אתגרים מתמידים, שכן כל איחור בסיום העיבוד משמעו מלאים חסרים ביום ראשון.
הודות ליישום הפתרון של UC4 מתוזמנת האפליקציה באופן מדויק, תוך הקצאת כל התשתיות הנדרשות לריצה. מעתה, אין יותר עיכובים ביצירת הדוחות, המלאים החסרים מוכנים מבעוד מועד והמשאיות יוצאות לדרך בזמן על מנת לאפשר לכל סניף להתחיל את השבוע עם מלאי מלא.
לסיכום, ניתן לראות, כי בכל אחת מהדוגמאות לעיל, היכולת לספק אוסף כלי אוטומציה, המסוגלים מחד להפעיל את האפליקציות השונות בארגון ומאידך להקצות לכל אחת מהן את התשתיות הדרושות באופן אוטומטי לחלוטין, יוצרת את מהפכת ה- Private Cloud Automation.